Elektryczne ogrzewanie podłogowe, aby w pełni wykorzystać wszystkie swoje zalety musi mieć poprawnie zaprojektowany schemat oraz prawidłowo przeprowadzony montaż. Tylko odpowiednio przygotowane i zamontowane wszystkie elementy składowe ogrzewania, gwarantują bezawaryjne i ekonomiczne funkcjonowanie całej instalacji.
Płyta systemowa – najlepsza izolacja od podłoża
Jednym z podstawowych elementów, zapewniających funkcjonowanie ogrzewania podłogowego bez strat jest stworzenie odpowiedniej izolacji. Najlepiej do tego celu nadaje się płyta systemowa, która została opracowana z myślą o jak najpełniejszej izolacji połączonej z małymi rozmiarami.
Płyta izolacyjna ma na celu nie tylko maksymalne z możliwych ograniczenie strat energii poprzez bezpośredni kontakt z podłożem, ale również skrócenie czasu nagrzewania się podłogi. Ta ostania funkcja ma szczególną wagę przy zastosowaniu przewodów grzewczych zatopionych w jastrychu. Beton wprawdzie długo zachowuje ciepło, ale jednocześnie długo się nagrzewa, a bez odpowiedniej izolacji, nagrzanie pomieszczenia średnich rozmiarów mogłoby trwać bardzo długo. Z tego też powodu montaż płyty systemowej staje się idealnym rozwiązaniem problemu długo nagrzewających się posadzek.
Przewagi płyt systemowych
Izolacja do podłogówki może być zapewniona nie tylko przez wykorzystanie płyty systemowej, ale również przez montaż warstwy izolacyjnej ze styropianu. To rozwiązanie, chociaż znacznie tańsze, jest także mniej skuteczne, gdyż płyta systemowa charakteryzuje się wyższymi parametrami izolacyjnymi. Ponadto płyta systemowa do podłogówki umożliwia zachowanie mniejszych wymiarów i wagi, podłoża, koniecznego do zamontowania ogrzewania podłogowego, co ma szczególne znaczenie dla sufitów o obniżonej nośności.
Jeśli jesteś zainteresowany montażem ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z naszym biurem. Oferujemy darmową wycenę i fachowe doradztwo. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na blogu: układanie elektrycznego ogrzewania podłogowego, mieszacz do podłogówki.