Dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni budzi pewne zastrzeżenia? Pierwszą kwestią może być brak możliwości regulacji temperatury. Przyjmuje się, że najlepiej śpimy, kiedy wynosi ona 18°C. Natomiast jeśli spędzamy czas w sypialni w ciągu dnia, temperatura powinna tam oscylować w granicach 20°C. Tutaj napotykamy problem, ponieważ nie jesteśmy w stanie szybko zmienić temperatury decydując się na ogrzewanie podłogowe w sypialni. Na jej podniesienie lub obniżenie poczekamy dłużej niż w przypadku regulacji kaloryfera, gdyż podłoga wolniej się nagrzewa, a potem chłodzi. Możemy wybrnąć z tej sytuacji używając programatora zmiany temperatury, który oszacuje, w jakim czasie system może się nagrzać oraz wychłodzić.
Ogrzewanie podłogowe w sypialni – posadzka
Kolejnym czynnikiem do uwzględnienia jest rodzaj posadzki. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w podłogówce są płytki ceramiczne. Dobrze przewodzą ciepło oraz umożliwiają optymalnie zastosować ogrzewanie podłogowe w sypialni i nie tylko. Możemy już wybierać spośród wielu fantazyjnych wzorów – niektóre do złudzenia przypominają drewno. Płytki w sypialni nie każdemu muszą odpowiadać. Dlatego liczba ofert z posadzkami drewnianymi, które nadają się do zamontowania ogrzewania podłogowego sukcesywnie rośnie. W grę wchodzą także panele laminowane lub wykładzina. Muszą być one jednak specjalnie przeznaczone do zastosowania w przypadku podłogówki. Niestety decydując się na takie podłogi, możemy oczekiwać, że ogrzewanie podłogowe w sypialni będzie mniej wydajne.
Pamiętajmy też, aby nie zakrywać ogrzewanej podłogi grubym dywanem, który zablokuje przenoszenie ciepła. Zamiast tego, wybierzmy mały chodnik. Najlepiej też, aby meble posiadały nóżki i nie stykały się bezpośrednio z posadzką. Zagwarantuje to, że potencjał ogrzewania podłogowego w sypialni będzie maksymalnie wykorzystany.
Wycena ogrzewania podłogowego Olsztyn
Planujesz montaż ogrzewania podłogowego w Olsztynie lub na terenie woj. Warmińsko-Mazurskiego? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę ogrzewania podłogowego!